İletişim

  • Şabaniye Mah. İpekyolu Blv. No:169/G Edremit/VAN
  • info@vanresamutfak.com
  • 0432 504 15 71

Mutfak Tasarımı Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Mutfak kimileri için bir evin en çok vakit geçirilen odalarından biridir. Olmazsa olmazımız, yemek pişirip yediğimiz, ailemizle, arkadaşlarımızla sohbet ettiğimiz bir ortam. Yemek yapmayı sevenler ve burada vakit geçirmekten hoşlananlar için kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortam kurmak başlıca gayeleridir. Bu yüzden mutfak tasarımı oldukça önemli bir konumdadır. Kimileri için büyük, şık ve lüks mutfak edilirken, kimileri için küçük, tatlı, sıcak bir mutfak tercih ediliyor. Mutfağınızın şık tarzınızı temsil etmesi için mükemmel bir tasarım ihtiyaç vardır. Bu noktada Resa Mutfak ve Hafele iş birliği ile her türlü tasarımlarda ilk önceliğimiz insanların sürekli vakit geçirebilecekleri rahat, ergonomik, temiz ve estetik bir ortam yaratmak.  

 

Mutfak Tasarımı Nasıl Olmalı?

Zamanımınız çoğunu geçirmekten zevk aldığımız mutfak, tasarımı da orada geçirdiğimiz vakit kadar kıymetlidir  ve kaliteli olmalıdır. Van Resa Mutfak ve Hafele  iş birliği  ile  kullandığımız dolapların, aksesuarların, mobilyaların, renklerin, malzemelerin ve aydınlatmaların dikkatlice seçilmesine, hem kullanışlı hem de dayanıklı olmasına önem veriyoruz.  Bütün bunların yanında şık ve estetik olması da bizler için oldukça önemlidir. Mutfaklarda başlıca dikkat edilmesi gereken şey malzeme seçimidir. Özellikle tezgah ve mutfak dolaplarında doğru malzeme seçimi ile daha kullanışlı ve uzun ömürlü mutfaklar tasarlıyoruz.
 

Van Resa Mutfak ve Hafele iş birliği ile  tasarımına en çok özen gösterdiklerimizin başında mutfak dolapları geliyor. Ana gövde ve kapak tasarımında farklı malzeme ve model seçimleri yapabilirsiniz. MDF ve sunta seçenekleri bulunan dolap çeşitlerinde, daha dayanıklı olduğundan dolayı tüm mobilyalarımızda  MDF kullanımı büyük önem veriyoruz . Kapaklar için ise çok fazla seçenek bulunuyor.

Akrilik, ahşap, ve cam gibi seçenekler arasından renk seçeneği bakımından sınırsız olan lakeyi daha çok tercih ediyoruz.

Mutfaklarda tercih edilen renk, belki de seçtiğiniz dolapların stili kadar önemlidir, çünkü mutfağınız hakkında herkesin ilk dikkatini çeken şey olacaktır. Büyük bir mutfağınız var ise koyu renkler seçebilir, böylece şık ve modern bir mutfak tasarımı yapmanız mümkün.

Ama küçük bir mutfağınız varsa daha açık renkler seçerek mutfağınızı daha büyük, sıcak, ferah ve aydınlık gösterebilirsiniz. Van Resa Mutfak ve Hafele olarak renk kartelası konusunda sizlere sevebileceğiniz bir çok renk seçeneği sunuyor ve en trend renk seçenekleriyle birbirinden güzel rengarenk mutfak tasarımları yapıyoruz.  

 

Ortam, görev ve vurgulu aydınlatma, ister ayrı bir odada ister açık plan bir alanın bir parçası olsun, mutfak aydınlatma düzeninde yer almalıdır. Tavan spotları, duvar lambaları ile desteklenebilir. Görev aydınlatması, çalışma yüzeylerini, ocak ve lavabo alanını aydınlatmalıdır. Vurgu aydınlatması, adalar veya yemek masası için pandantifleri ve birimlerin altında yüzer gibi görünmelerini sağlayan LED'leri içerebilir. Resa Mutfak, Hafele’nin aydınlatmada yeni bir  boyut kazandıran Loox aydınlatmayı tasarımlarında kullanarak mobilyalara ve ortama yenilikler katıyor.   


Hafele’nin kendi mühendisliğinin bir ürünü olan Loox Mobilya LED Aydınlatmaları, enerji tasarrufu, düşük ısı üretimi, uzun kullanım süresi ve farklı ışık renklerinin elde edilebilmesi özellikleri ile yaşam alanlarınız için kaliteli ve konforlu bir görsel bütünlük yaratıyor. Mobilyalarınıza 4. Boyutu getiriyor, onları farklı bir atmosfere taşıyor.

 

Van Resa Mutfak olarak, tasarım projelerimizde Van Resa Mutfak ve Hafele iş birliğiyle mükemmel  çözümler sunuyoruz. Bizimle çalışmak için iletişime geçebilir ya da Van Resa Mutfak mağazamızı ziyaret edebilirsiniz