İletişim

  • Şabaniye Mah. İpekyolu Blv. No:169/G Edremit/VAN
  • info@vanresamutfak.com
  • 0432 504 15 71

Evin Kalbi: Mutfağımız Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bir binanın en önemli odalarından biri olan mutfak, hem çok kullanılan hem de geçirilen zamanın kıymeti açısından oldukça değerlidir ve tasarımı da buna bağlı olarak bir o kadar değerlidir. Özellikle sıfırdan bir mutfak tasarımı yapmak istiyorsanız, hayallerinizdeki mutfağa sahip olmak mümkün. Yeni bir mutfak tasarlarken hem maaliyet hem de zaman açısından oldukça yorucu olmasına rağmen, rahat ve ferah bir mutfağa sahip olduktan sonra orada yediğiniz yemeğin, yaptığınız sohbetin değeri de bir o kadar artıyor. Yeni bir mutfak, yeni bir yaşam alanı demek.


Doğal ve Sürdürülebilir Mutfaklar Trendi


Doğal malzemelerle tasarlanan bir mutfak dolabı, tezgah ya da mutfak rafından söz ediyoruz. Sürdürülebilir ve geri dönüşüme katkı sağlayan mutfaklar, trendler içinde en önemli detaylardan biri. Mutfak evin kalbi ise bu alana gereken önemi vermek gerek.Van Resa Mutfak ve Hafele iş birliği ile sizlere yaptığımız tasarımlarda bu konularda  önem gösteriyor ve tasarımlarımızı bunları dikkate alarak yapıyoruz.

 

Mutfakta Ana Tema: Fonksiyon


Mutfak tasarımları, bu yıl amaca hizmet eden bir yol çiziyor. Yani işlevsel, fonksiyonel, az yer kaplayan ve neredeyse mutfağın tüm alanlarında tam bir uyum içerisinde olan Hafele mutfaklar, dekorasyon trendlerinin gözdelerinden biri.  Çok amaçlı dolap kullanımları, bol açık raf tercihleri, birden fazla mutfak terekleri yaşam alanlarının mutfak bölümlerinde kullanılmaya başlıyor. Bu bakış açısıyla önemli olan, mutfak içindeki malzeme ve ürünleri en düzenli ve rahat şekilde hizalamak, bu ürünlere rahatça ulaşılabilir olmak Van Resa Mutfak ve Hafele tasarımlarıyla  çok daha  mümkün.


Ev Dekorasyon Fikirleri İle Mutfak Tasarlamak

Evin diğer bölümlerinde dikkat çeken sadelik arayışı mutfaklarda da devam ediyor gibi görünüyor. Örneğin renkli cam kullanımı salon ve balkonlardan mutfaklara transfer oldu bile. Mutfak dolapları içinde yer alan cam bölmelerde kullanılan renkli camlar, eğlenceli bir mutfak görünümünün habercisi. Yine salon ve yatak odasında sıkça tercih edilen kobalt mavisi, bu yıl mutfakların kalbini çaldı. Mutfak dolapları ya da halı ve perde gibi tekstil seçimlerinde kullanılabilecek bu koyu mavi, ferah ve huzurlu mutfaklar yaratmanıza imkan sağlayacak.Van Resa Mutfak ve Hafele iş birliği ile yaptığımız tasarımlarda birçok renk seçeneği ile evlerimizin kalbi olan mutfaklara renk katıyoruz.

 

Mutfak Aksesuarları Değişiyor

Mutfakların kullanışlı olması için kullanılabilecek en önemli mutfak aksesuarları depolama ve düzenleme ürünleridir. Bu ürünler mutfaktaki erzakların depolanmasını ve ürünlerin düzenli bir görünüm kazanmasını sağlar. Mutfaklarda depolama yapmak amacıyla kullanılan pek çok ürün vardır. Bu ürünler; sepet seti, kiler seti, saklama kabı, raf, mutfak dolabı, kiler dolabı, raflı masa, kiler sepeti, tezgah altı kiler, kayar cam seti ve fırın altı çekmecedir. Dolap, raf ve setler birden fazla katlı oldukları için mutfaktaki onlarca ürünün depolanmasına yardımcı olurlar.

 

Van Resa Mutfak olarak, tasarım projelerimizde Van Resa Mutfak ve Hafele iş birliğiyle mükemmel çözümler sunuyoruz. Bizimle çalışmak için iletişime geçebilir ya da Van Resa Mutfak mağazamızı ziyaret edebilirsiniz